-

Γκολάρα από... τερματοφύλακα!

Με κεφαλιά που θα ζήλευαν οι κορυφαίοι επιθετικοί, ο τερματοφύλακας της Κρίβμπας σκόραρε σε αγώνα του ουκρανικού πρωταθλήματος (video)

Είναι οι στιγμές που οι ουδέτεροι φίλαθλοι λατρεύουμε να βλέπουμε. Οι στιγμές που ο τερματοφύλακας μιας ομάδας προωθείται στις τελευταία λεπτά ενός αγώνα προσπαθώντας να γίνει ο ήρωας της συνάντησης. Και όταν τα καταφέρνει αυθόρμητα φωνάζουμε... γκολ!

Μια τέτοια στιγμή θα παρακολουθήσετε στο παρακάτω βίντεο με πρωταγωνιστή τον Εβγκένι Μπορονίκ, τον τερματόφυλακα της Κρίβμπας σε αγώνα για το ουκρανικό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Μπορονίκ ήταν πίσω στο σκορ με 0-1 από το 49' της αναμέτρησης με την Αρσεναλ Κιέβου, όταν κέρδισε κόρνερ στο πρώτο από τα 4 λεπτά των καθυστερήσεων

Ο πορτιέρο χωρίς δεύτερη σκέψη προωθήθηκε και με μια άπιαστη καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του αντιπάλου... συναδέλφου γράφοντας το τελικό 1-1!